5 hlavných dôvodov, prečo vybrať radšej iPhone než Android

5 hlavných dôvodov, prečo vybrať radšej iPhone než Android

Existuje veľa článkov a diskusií týkajúce sa či siahnuť po kúpe iPhonu, alebo radšej po nejakom Android zariadení. Samozrejme ľudia sú rôzni a každému vyhovujú iné vlastnosti a parametre telefónov. My vám teraz predstavíme 5 hlavných dôvodov, prečo si myslíme, že je práve iPhone lepší.

 

Dizajn

Prvá vec ktorá upúta pozornosť je samotný vzhľad iPhonu.  Pevné a jednoduché hliníkové telo telefónu v spojení s elegantným prevedením farieb a správnym rozmiestnením prvkov podľa nášho subjektívneho názoru ďaleko prekonáva konkurenciu. Samotná veľkosť iPhonu je nastavená tak aby čo najlepšie padol do jednej ruky a ľahko sa používal, kto však túži po tablete pri uchu moc túto vlastnosť neocení. Viac ako písané slová vám však odovzdá nasledovný ilustračný obrázok.

 

Dizajn iPhone 5S

 

Jedinečný senzor odtlačkov prstov

V mobile nosíte veľa citlivých údajov, ktoré si samozrejme chcete chrániť. S najnovšou verziou iPhone 5S prišiel aj jedinečný biometrický snímač tkz. Touch ID, vďaka ktorému sa môžete zbaviť otravného zadávania hesla a dokážete svoj telefón odomknúť odtlačkom svojho prsta. Samozrejme netrvalo dlho a táto funkcia sa objavila aj na vlajkovej lodi Android zariadení, konkrétne na Samsung Galaxy S5. Nemôžeme tvrdiť, že by bol senzor odtlačkov prstov skopírovaný od Apple, pretože funguje na inom princípe a tu sa dostávame práve k veľkej výhode iPhonu. Na Galaxy S5 je senzor obdĺžnikový a palec po ňom musíte pretiahnuť zhora nadol. Taktiež musíte palec prikladať priamo z prednej strany, pretože už pri miernejšom odklonení vám odtlačok systém nezoberie. Tieto vlastnosti znemožňujú užívateľom Galaxy S5 odomykať telefón iba jednou rukou. Na iPhone 5S vám stačí iba priložiť palec na kruhový snímač, pričom nezáleží na jeho sklone k ploche a odtlačok je ihneď rozpoznaný.

 

Bezpečnosť

Apple ma viac „uzavretú“ platformu, ktorá je odolná voči útokom tretích strán. Výzkum od Kaspersky Labs ukazuje, že 98% mobilného malware je zameraného práve na Android, práve kvôli otvorenosti jeho systému. Je príjemné, keď nemusíte otázku antivírusov a iných podobných ochrán riešiť na iPhone.

 

prehlad utokov malware

 

Aplikácie

Mobilné aplikácie sú neodmysliteľnou súčasťou každého smartfónu. Uľahčujú a spríjemňujú vám každodenný život, či už ide o rôzne bankové aplikácie, odchody autobusov, prezeranie denného menu v reštauráciach, rôzne analytické, informačné aplikácie a v neposlednom rade aj hry. Takmer každá aplikácia je vydaná najskôr pre iOS a neskôr, prinajlepšom v rovnakom čase, prinajhoršom nikdy aj pre Android. Vývojári majú k tomu dobré dôvody a to hlavne jednoduchosť programovania len pre niekoľko odlišných rozlíšení, procesorov a iných technických požiadaviek iPhonov (iPadov). Andorid zariadení existuje veľmi veľa, to znamená veľa rozlíšení, veľa rôznych procesorov a tým pádom oveľa zdĺhavejší a zložitejší proces vývoja aplikácie. Ďalším dôležitým faktorom je aj to, že iPhone užívatelia sú ochotní platiť za aplikácie v priemere viac ako Android užívatelia.

 

Doplnky

Podobná situácia ako pri aplikáciach iPhone vs. Andorid je aj v prípade doplnkov. Pre váš iPhone existujú milióny obalov a krytov, tisíciky stojanov, držiakov a iných vychytáviek od výrobcov tretích strán. Keď hľadáte puzdro alebo iný doplnok pre Andorid, ste veľmi radi ak ste našli také, ktoré sa vám páči a je určené presne pre váš model smartphonu. Opäť sú hlavnými faktormi jednoduchosť vývoja doplnkov pre iPhone, väčší potenciálny trh a predpokladaný zisk.

2014-05-23 Zo sveta iPhone 0

Pridajte komentár

Kategórie blogu

Posledné komentáre

bol pridaný do zoznamu vašich želaní.

Späť do obchodu Moje priania