Lokalizačný prívesok Chipolo recenzia

Lokalizačný prívesok Chipolo recenzia

Asi každý z nás už niekedy v živote stratil kľúče a pri ich úpenlivé hľadaní si hovoril, ako by bolo všetko oveľa jednoduchšie, keby bolo možné kľúče prezvoniť rovnako ako telefón. V dnešnej dobe plnej chytrých doplnkov sa ale zdanlivo nemožné stáva realitou a dokonalým príkladom je aj Chipolo. Jedná sa o vychytávku, ktorá vo svojom malom tele skrýva mnoho užitočného a umožňuje tak lokalizovať kľúče a ďalšie drobnosti nielen pomocou zvuku, ale tiež vďaka polohovým službám.

Chipolo je doplnok len o niečo málo väčší ako dvoj-eurovka, a tak sa vďaka svojim skromným rozmerom (35 x 5 mm) ľahko zmestí napríklad aj do peňaženky. Jeho ešte praktickejšie využitie je spolu s kľúčmi, pretože disponuje dierkou, teda ho môžete ľahko zavesiť na krúžok. Chipolo možno využiť na lokalizovanie prakticky čohokoľvek - okrem kľúčov možno doplnok schovať napríklad do kabelky, batohu, auta alebo ho dokonca zavesiť na krk štvornohému miláčikovi. U poslednej spomínanej možnosti sa však budete musieť obmedziť na lokalizáciu len pomocou polohových služieb.

 

Lokalizačná kľúčenka Chipolo

 

Hneď po vybalení možno Chipolo okamžite spárovať s telefónom cez Bluetooth. Stačí si len stiahnuť oficiálne aplikáciu a postupovať podľa pokynov na obrazovke. Akonáhle dokončíte proces párovania, povolíte aplikácii prístup ku všetkým potrebným funkciám, môžete začať objavovať všetky funkcie doplnku. V aplikácii si zobrazíte polohu Chipolo na prehľadnej mape, prípadne rovno prejdete na detail a necháte na zariadení rozoznieť zvuk - na výber je zo štyroch zvonení, ktoré možno meniť v nastaveniach.

 

Chipolo balenie

 

Je nutné spomenúť, že Chipolo nemá vlastné GPS, ale využíva polohových služieb telefónu, s ktorým je spárované. Ak teda napríklad stratíte kľúče, do aplikácie sa uloží posledná poloha, kde zariadenie stratilo s telefónom kontakt. Po zistení straty sa stačí len pozrieť do aplikácie, zistiť približnú polohu kľúčov a akonáhle sa smartphone s Chipolo spojí, necháte prehrať zvuk a doplnok ľahko nájdete.

 

Hľadanie stratených kľúčov

 

Chipolo možno využiť aj opačne, teda k nájdeniu smartphonu. Doplnok je vybavený tlačidlom, po dvojitom stlačení začne telefón zvoniť. Aplikácia dokonca sama dočasne zvýši hlasitosť takmer na maximum, a to dokonca aj v momente, keď máte na iPhone aktivovaný tichý režim. Podobne je možné Chipolo použiť ako vzdialenú spúšť fotoaparátu, kedy dvojitým stlačením nasnímate fotografiu z prednej alebo zadnej kamery. Snímky je ale nutné zachytiť cez funkciu fotoaparátu priamo v aplikácii.

Poteší tiež možnosť zdieľania doplnku s rodinou či priateľmi, čím sa zvýši pravdepodobnosť nálezu v prípade straty. Chipolo totiž nie je možné súčasne pripojiť k viac telefónom. Naopak je ale možné k jednému telefónu pripojiť až deväť zariadení a prideliť im rôzne označenia. Podobne neurazí ani deväťmesačná výdrž batérie, ktorá je navyše vymeniteľná.

 

Vymeniteľná batéria


Resumé

Nech už využijete Chipolo akokoľvek, jedno je isté - dokáže ušetriť veľa času, nervov a niekedy aj peňazí pri hľadaní potrebných predmetov. A v niektorých prípadoch vám dokonca pomôže nájsť aj také veci, ktoré by ste už možno nikdy nenašli. Chipolu k úplnej dokonalosti chýba už len vodeodolnosť, inak funguje bezproblémovo a spoľahlivo a pochvalu si zaslúži aj minimalistická, intuitívna aplikácia.

Zdroj: recenzia na www.letemsvetemapplem.eu

2018-06-20 Testy a recenzie

Kategórie blogu

Posledné komentáre

bol pridaný do zoznamu vašich želaní.

Späť do obchodu Moje priania