Rýchle tipy a triky pre iPhone, diel 5.

Rýchle tipy a triky pre iPhone, diel 5.

Prinášame vám ďalší diel z našej série článkov tipy a triky pre mobilný systém iOS. Ich znalosť vám môže používanie systému značne spríjemniť. Pozrieme sa na prácu s fotoaparátom a obrázkami, nájdeme stratené Apple WATCH, zatúlaných priateľov a vytvoríme si playlist presne podľa aktuálnej nálady.

 

Upravte fotografiu pred odoslaním

Veľmi užitočná skrytá funkcia, ktorá vám umožní pridať k odosielanej fotografii rýchlu poznámku. Využitie si nájde každý od vtipnej úpravy fotografie po rýchlu poznámku ku screenshotu obrazovky potrebné napr. pri vývoji webových stránok. Funkciu možno použiť vo vstavaných aplikáciách Správy a Mail alebo pri prechádzaní obrázkov v aplikácii Fotky.

 

úprava fotografie pred odoslaním

 

Ako deaktivovať fotoaparát na telefóne?

Potrebujete mať iPhone dočasne alebo trvale úplne bez funkcie fotoaparátu? Choďte do Nastavenia> Všeobecné> Obmedzenia (zadajte kód)> Fotoaparát (vypnite). Z telefónu vám zmizne ikona fotoaparátu, fungovať nebudú ani aplikácie tretích strán pre fotenie a vypnutý bude aj rýchly prístup zo zamknutej obrazovky. Pre opätovné fotenie musíte obmedzenia znovu v tej istej ponuke zrušiť - teda fotoaparát zapnúť.

 

Získajte RAW fotografie

Každú vami vyfotenú fotografiu spracuje čip vo fotoaparáte a vylepší jej kvalitu (vyváženie bielej, kontrast, svetlosť ...). Po novom ale môžete získať aj úplne "surové" fotografie, tzv. RAW - hoci vo formáte .jpg.

raw fotografie iPhone

 

Budete na to potrebovať špeciálnu aplikáciu, väčšina kvalitných stojí medzi 3-5 eur, napr. ProShot. Bezplatne môžeme odporučiť VSCO, kde "zaplatíte" povinnou registráciou.

 

Nadchádzajúce skladby: Zostavte si jednorazový playlist

Pri počúvaní hudby v oficiálnej aplikácii Hudba si môžete veľmi rýchlo navoliť zoznam piesní, ktoré si chcete vypočuť. Jednoducho pre prechádzanie zoznamu skladieb v telefóne použite na konkrétnu skladbu 3D Touch (alebo dlho podržte) a vyberte "Prehrať ako ďalšie". Keď potom "vysuniete" kartu s aktuálne hrajúcou skladbou a tú ďalej odrolujete, nájdete práve zoznam nadchádzajúcich skladieb. Môžete meniť ich poradie, odstraňovať ich alebo ich všetky zamiešať, prípadne nastaviť ich opakovania.

 

playlist iPhone

 

Nájdite stratené Apple WATCH

V aplikácii Nájsť iPhone po novom môžete vyhľadať tiež svoje hodinky WATCH, čo predtým možné nebolo. Funkcia je samozrejme obmedzená nutnosťou prítomnosti pripojenia, ideálne WiFi siete, ktorú hodinky poznajú, prípadne vašou osobnou prítomnosťou so spárovaným iPhonom. Ak teda stratíte hodinky uprostred prírody, šanca na nájdenie je stále minimálna.

 

Zdieľajte si polohu s priateľmi

Aplikácia iMessages umožňuje zdieľanie polohy s ďalšími užívateľmi. Ak čakáte na svoju drahú polovičku, ktorá sa oneskorila v príchode na schôdzku, môžete ju jednoducho požiadať o zdieľanie polohy, aby ste mali prehľad, kde sa práve nachádza a ako dlhé ešte bude vaše čakanie. Funkcia sa dá využiť aj pokiaľ sa vzájomne stratíte v obchodnom centre, v prírode, alebo v meste, prípadne ju rodičia môžu využívať pre "dohľad" nad svojimi deťmi. Zdieľanie polohy môže byť trvalé alebo dočasné.

 

zdielanie polohy

 

Kategórie blogu

Posledné komentáre

bol pridaný do zoznamu vašich želaní.

Späť do obchodu Moje priania