Ako sledovať filmy a seriály na iPhone či iPade

Ako sledovať filmy a seriály na iPhone či iPade

Chcete na svojom iOS zariadení sledovať filmy a seriály, ale neviete si rady, ako súbory do svojho zariadenia dostať? Prinášame vám ucelený článok so všetkými možnosťami sledovania videa na vašom jablčnom tablete alebo telefóne.

Upozornenie: V článku je okrem platených spôsobov vysvetlený aj postup na stiahnutie filmov a seriálov z internetu, ktorý možno potenciálne zneužiť k pirátstvu. Sťahovanie z internetových úložísk je určené výhradne pre osobné účely, napríklad na uchovávanie už zakúpených filmov. Nikoho nenabádame k nelegálnej alebo neetickej činnosti, naopak vyzývame k využitiu legálnej cesty a finančnej podpore miestnych i zahraničných filmárov.

 

Najrýchlejšia cesta: Zakúpenie cez iTunes

Najrýchlejšia cesta je pochopiteľne tá priamo od Applu. Rovnako ako môžete na iTunes zakúpiť hudbu alebo knihy, je to možné aj s filmami. Prekážku tvorí prevaha anglický filmov a seriálov, ku ktorým ale nie vždy dostanete slovenské titulky alebo dabing. Dajte si pozor, za čo platíte a či bude preklad k dispozícii. Ponuka je dnes ale veľmi bohatá, a to vrátane domácej produkcie.

nakup filmov v itunes

Film si môžete buď zakúpiť, alebo zapožičať (na prvé prehranie máte potom 30 dní, od jeho prvého prehrania následne výpožička končí za 48 hodín). Ceny sa líšia podľa atraktivity filmu. Niektoré vás vyjdú na 5,99 eur, iné až na 16,99. Zapožičanie sa pohybuje okolo 2-6 eur.

 

Nahranie filmu z počítača

Asi najčastejšou variantou bude nahranie filmu či seriálu z počítača. Iste ste sa už stretli s tým, že do iPhone nemožno "preťahovať" súbory ako na USB flash disk. Systém iOS je v tomto smere veľmi uzavretý.

Problém riešia aplikácie tretích strán, ktoré sú navyše v App Store spravidla zadarmo. Stiahnite si VLC player alebo PlayerXtreme. Do tých následne môžete videá nahrať pomerne ľahko mnohými spôsobmi (iTunes, Dropbox, NAS ...), postup je veľmi dobre vysvetlený priamo v aplikáciách po ich prvom spustení.

video prehrávače pre iPhone

 

Stiahnutie filmu z on-line úložísk

V bežnom prehliadači nemožno stiahnuť filmy z úložísk ako je napr. Uložto. Pomôže vám s tým ale ďalšia aplikácia Documents 5. Tento správca súborov urobí z časti vášho iPadu alebo iPhonu zariadenie so zložkami a organizáciou súborov obdobne ako v počítači. Umožňuje tiež sťahovanie médií z internetu. Veľmi jednoduché a dokonale funkčné.

 

sťahovanie filmov z uložto  

Služby tretích strán

Ďalším jednoduchým spôsobom je nákup a sledovanie filmov či seriálov v službách ako je Netflix, Amazon Prime Video, HBO GO alebo rýdzo slovenské JOJ, VOYO, Markiza, Horizon Go a mnohé ďalšie. Tu opäť stačí stiahnuť príslušnú aplikáciu z App Store. Niektoré zdroje sú zadarmo (typicky časti archívov slovenských televízií), iné sú platené, a to buď formou jednorazového nákupu v iTunes, alebo formou mesačného predplatného, kedy máte následne k dispozícii celú knižnicu.

Pridajte komentár

Kategórie blogu

Posledné komentáre

bol pridaný do zoznamu vašich želaní.

Späť do obchodu Moje priania