Aplikácie pre iOS, ktoré na iPhone nemáte, ale mali by ste

Aplikácie pre iOS, ktoré na iPhone nemáte, ale mali by ste

V AppStore, obchode pre mobilné telefóny s iOS, dnes nájdete státisíce aplikácií - väčšina užívateľov ich však používa len niekoľko desiatok. Obmedzujú sa pri tom na úplne základné aplikácie pre sociálne siete a komunikáciu, mapové služby a hry. Dnes vám prinášame výber aplikácií, ktoré budete s nadšením používať, len ste o nich (možno) nevedeli.

 

Konzumácia a tvorba obsahu

Väčšina užívateľov používa svoj telefón vyložene len ako prístroj určený na konzumáciu obsahu. Najviac času strávime v aplikácii Facebook a v internetovom prehliadači (v tých mimochodom zďaleka nie ste obmedzení len na predvolené Safari alebo zdatne sekundující Chrome, skúste tiež prehliadača Firefox, Opera Coast / Mini, či český Seznam), prípadne iPhone používame - celkom logicky - ako komunikátor . Okrem vstavaných iMessage alebo "odfláknutého" Facebook Messengeru a WhatsApp môžete vyskúšať tiež Viber, Skype či Hangouts alebo Allo od Googlu.

prehliadače pre iOS

 

Produktivita

Ak chcete obsah tvoriť, nemusíte hneď sadať k počítaču. Nie každý napríklad vie, že na svojom iPhone môže mať plnohodnotnú sadu nástrojov Microsoft Office (sťahujte: Word, Excel) prispôsobenú pre mobilné telefóny s iOS.

produktivita

Správu sociálnych sietí vám značne uľahčí Buffer, vďaka ktorému budete môcť z jedného miesta publikovať na všetky svoje osobné i firemné stránky a profily. Okrem toho vám pomôže s naplánovaním ideálneho času publikácie, vyhodnotí štatistiky a mnoho ďalšieho. Ak ste len na Facebooku, skúste oficiálnu aplikáciu Facebook Pages Manager.

Svoje To-Do listy môžete organizovať cez intuitívnu aplikáciu Todoist. Vývojári mysleli i na aplikácie pre rôzne iné platformy a prehliadače, takže svoje úlohy máte vždy pri ruke.

Firemnú komunikáciu ohľadom úloh potom obstará tímový komunikátor Slack.

 

Financie

Nový iPhone a následné nákupy hudby, kníh, hier a prémiových aplikácií peňaženku skôr vysávajú, iPhone vám môže pomôcť aj šetriť - alebo aspoň získať dokonalý prehľad o osobných financiách. Aplikácií pre evidenciu osobných financií je v AppStore nespočet, my sme pre vás vybrali dve celosvetovo populárne české aplikácie: Spendee a WalletApp.

finance

 

Úplnou samozrejmosťou by mala byť aj inštalácia aplikácie vašej banky. Jedná sa o najrýchlejší a možno aj najjednoduchší spôsob obsluhy internetového bankovníctva. Faktúry môžete ľahko platiť pomocou QR kódu, spravidla tiež odpadá nutnosť overovania platieb pomocou SMS.

 

Na cesty

Apple iPhone je predovšetkým mobilné zariadenie, využívajte ho na svojich cestách - či už ide o bežné denné cestovanie za prácou, víkendové výlety po SR alebo zahraničná dovolenka. Vo všetkých prípadoch vám môže iPhone so správnymi aplikáciami cesty značne uľahčiť.

Klasické mapové aplikácie sme už zhrnuli v tomto článku. Pre navigácie do áut tak len pridáme odporúčanie na aplikáciu Waze, ktorá je neprekonateľná vďaka výmene informácií medzi používateľmi o aktuálnych udalostiach na ceste. Počas jazdy tak dostávate upozornenia o odstavených vozidlách, policajných hliadkach, stavebných prácach a tak ďalej. Po prvom vyskúšaní už bez aplikácie nebudete chcieť cestovať.

aplikace na cesty

Ak dávate prednosť verejnej doprave, na Slovensku existuje aplikácia CP, kde nájdete všetky medzimestské autobusy, vlaky aj MHD. Po Česku je najlepšou voľbou aplikácia IDOS. Podobné aplikácie nájdete v rôznych podobách aj v zahraničí, pred dovolenkou stačí len chvíľu hľadať na internete. Veľa aplikácií sa snaží aj o celosvetové pokrytie verejnej dopravy: Transit, CG Transit, Citymapper.

Podobne nájdete podľa cieľovej destinácie na AppStore aj turistického sprievodcu pre dané mesto či lokalitu. Vo väčšine prípadov je v aplikácii prístupná jedna trasa zadarmo, ďalšie je možné potom prikúpiť.

Ďalšou užitočnou funkciou sú rôzne off-line slovníky, vďaka ktorým si uľahčíte komunikáciu v zahraničí. Skvelý je napríklad iTranslate. Ak sa chcete učiť jazyk dlhodobo, skúste aplikáciu DuoLingo.

 

Vyhľadávanie názvu pesničky

Na záver dve aplikácie, ktoré nepochybne využijete - a nielen na cestách. Pomocou SoundHound a Shazam totiž odhalíte názov ktorejkoľvek skladby, ktorá práve hrá v rádiu alebo na oslave. Aplikácii stačí na rozpoznanie len niekoľkosekundový záznam.

soundhound

Aké užitočné aplikácie s obľubou používate vy?

 

2017-01-19 Zo sveta iPhone 0

Pridajte komentár

Kategórie blogu

Posledné komentáre

bol pridaný do zoznamu vašich želaní.

Späť do obchodu Moje priania