Záplava noviniek v iMessages (iOS 10)

Záplava noviniek v iMessages (iOS 10)

Nový systém pre jablčné telefóny, iOS 10, prináša veľa zmien nielen v oblasti funkcií, ale aj vzhľadu systému. Možno vôbec najväčšie množstvo práce odviedol vývojársky tím v aplikácii Správy, kde sa vylepšenia logicky týkajú predovšetkým iMessages. Konkurencia nespí a Apple musí držať krok s komunikátormi ako Facebook Messenger, ktorým dnes užívatelia dávajú prednosť.

 

TapBack: Reaguje priamo na text staršej správy

Veľmi pekne pôsobí jednoduchá funkcia Tapback, kedy môžete obratom reagovať na prijaté správy, alebo zdôrazniť svoje vlastné. Jednoducho podržte prst na už odoslanej / prijatej iMessage, následne sa vám objaví ponuka s možnými reakciami.

Reagujte přímo na textstarší zprávy

 

Odošlite samolepku, kresbu, ručne písaný text ...

Tieto funkcie už Apple čiastočne použil v systéme svojich hodiniek WATCH. Komunikácia už sa neobmedzuje iba na text písaný na klávesnici (prípadne text diktovaný), odosielať môžete ručne písaný text (telefón stačí preklopiť na šírku - do polohy Landscape), kresby, prednastavené gestá a animácie alebo samolepky. Sadu samolepiek naviac môžete hojne rozširovať podobne ako na Facebooku.

 

ručně psaný text

 

Samolepku navyše nemusíte len odoslať ako správu, môžete ju umiestniť doslova kamkoľvek ... K staršej správe, cez text, vrstviť samolepky na seba. Môžete meniť ich veľkosť a pred umiestnením s nimi rotovať. Neformálna komunikácia bude razom vtipnejšia.

Najmä pri pracovnej komunikácii zasa oceníte možnosť kresieb priamo do obrázkov, jednoducho môžete zaslať pripomienky k vyvíjanému projektu, vyzdvihnúť všetko dôležité a podobne.

 

Práca s multimédiami

Zdieľanie je teraz oveľa pokročilejšie. Priamo z aplikácie je možné prehrávať videá z YouTube, k zaslaným odkazom sa v aplikácii vygeneruje náhľad. Zdieľať možno hudbu vo vašom telefóne ...

 

Efekty odoslaných správ

Jednotlivé správy možno teraz odosielať s rôznymi efektmi. Animáciu či efekt možno priradiť buď "bubline" jednej konkrétnej správy, alebo ho možno použiť pre okno celej aplikácie.

Výsledok môže byť taký, že text danej "bubliny" bude napísaný "neviditeľným atramentom", kým správu príjemca nepotvrdí (Apple túto funkciu prezentuje napríklad zaslaním snímky so snubným prsteňom, ktorý obdarovaná zašle pomocou tejto funkcie rozostrený, a vytvorí tak kamarátke moment prekvapenia), alebo sa môžu cez celú aplikáciu rozletieť balóniky, čo je efekt už pomerne známy z FB Messengera.

 

Efekty odesílaných zpráv

 

Telefón vyhľadá smajlíky za vás (konečne!)

Tiež sa začínate strácať v záplave smajlíkov a ten svoj hľadáte stále prácnejšie? Apple pre vás má riešenie, analyzuje totiž napísaný text a ponúkne nahradenie niektorých slov smajlíkom. Funkcia bezchybne funguje aj v slovenčine. Jednoducho napíšte požadovanú správu a po dopísaní prepnite na Emoji klávesnicu, systém v tú chvíľu sám ponúkne nahradenie vybraných slov, ktoré indikuje oranžovým zafarbením textu. Potom už stačí len dotykom zameniť zafarbené slová za emoji.

 

Telefon vyhledá smajlíky za vás

 

App Store pre iMessage a aplikácie v Správach

Tým možno najzásadnejším vylepšením je implementácia App Store pre iMessage. Apple tak dáva voľnú ruku vývojárom a zdá sa, že možnosti iMessages sú do budúcnosti prakticky neobmedzené. So svojimi kamarátmi si totiž môžete napríklad nainštalovať a zahrať šach priamo v správach, položiť anketu, zdieľať útraty, to-do listy, samozrejme doinštalovať tisíce samolepiek a mnoho ďalšieho. Aplikácie s novými nápadmi rýchlym tempom pribúdajú.

 

Šetrite svoj dátový limit

Dáta sú u nás stále veľmi drahou záležitosťou, preto si ich musíme šetriť a posielať dátovo objemné fotografie nám FUP nedovolí. V nastavení je však po novom veľmi užitočná funkcia obmedzenia veľkosti posielaných obrázkov - pošlú sa síce v nižšej kvalite, ale pre bežnú komunikáciu to spravidla postačuje. Váš dátový limit je pritom v bezpečí.

Funkciu zapnite v Nastavenie => Správy => Režim nízkej kvality obrázkov


Prečítané len pre niekoho

Poslednou drobnosťou je po novom možnosť obmedzenia zobrazenia prijatia a prečítania správy len pre určité osoby. Predtým bola táto funkcia jednotná pre všetkých užívateľov (stále ju možno kompletne vypnúť v nastaveniach aplikácie Správy). Teraz tak napríklad môžete najbližším priateľom tieto informácie nechať k dispozícii a ostatným kontaktom ich zakázať, aby ste si mohli chrániť svoje súkromie. Režim nastavujete pomocou ikony INFO v okne konverzácie s danou osobou.

1 Komentár

  • FerneInept

    FerneInept 2020-08-02 Odpoveď

    Hello my friend.
    Our employees wrote to you yesterday maybe...
    Can I offer paid advertising on your site?

Pridajte komentár

Kategórie blogu

Posledné komentáre

bol pridaný do zoznamu vašich želaní.

Späť do obchodu Moje priania