Hudba v iOS naplno

Hudba v iOS naplno

Apple a hudba, to je od vydania prvého iPodu nerozlučné slovné spojenie. Zakladateľ Applu Steve Jobs sa radil medzi veľkých hudobných nadšencov a jeho nasledovníci v nastolenom trende pokračujú, Apple vďaka tomu má na svojej strane aj samotných umelcov. Ako teda na iOS využívať hudobné funkcie naplno?

 

Aplikácie pre streamovanie hudby

Základom je samozrejme prehrávač hudby. Tou hlavnou je predinštalovaná aplikácia Hudba, kam si môžete hudbu pretiahnuť z počítača. Častým spôsobom bolo tiež zakúpenie skladieb z iTunes, situácia sa však zásadne mení a dnes Apple vsádza na svoju službu Apple MUSIC, ktorá ponúka za predplatné streamovanie hudby cez internet, k stiahnutiu je aj pre Android a vyžaduje predplatné.

streamovanie hudby

Zdatného konkurenta tvorí služba Spotify, kde je za určitých obmedzení možné streamovať hudbu dokonca zadarmo. Youtube zareagovalo aplikáciou Youtube Music, ktorá však z nejakého dôvodu nie je v Česku a na Slovensku dostupná, aplikácia pridá žiadanú možnosť prehrávania Youtube na pozadí, čo s klasickou aplikáciou nejde.

K dispozícii sú na iOS aj aplikácie Google Play Music, Tidal a mnoho ďalších služieb na princípe steamovania.

 

Aká skladba práve hrá v rádiu?

Stáva sa vám, že počujete v nejakom videu, filme, reštaurácií, či v rádiu skladbu, ktorá sa vám páči a radi by ste si ju pustili aj v budúcnosti? Už sa nemusíte pýtať známych, či ju poznajú, neprepisovať text do Googlu, ani hľadať playlist rádia. Jednoducho vytiahnite svoj chytrý telefón a nechajte ho skladbu počúvať. Dve najznámejšie aplikácie: Shazam a SoundHound dokážu z krátkeho úseku skladby rozpoznať jej názov, a ponúknu vám jej prehranie či zakúpenie. Jednoduché a efektívne.

 

Zložte si vlastnú hudbu, zremixujte a mnoho ďalšieho

Ak sa radíte medzi tých najväčších hudobných fajnšmekrov, aj pre vás sa na iOS nájdu aplikácie, aj keď v tomto prípade odporúčame kvôli väčšej obrazovke siahnuť skôr po iPadu. Najjednoduchšie je zložiť si vlastnú hudbu v aplikácii Garage Band od Applu, ktorá však v tomto prípade nie je priamo predinštalovaná v systéme, musíte si ju stiahnuť z AppStore za 5 dolárov.

Aplikácií sú opäť stovky, medzi známe patrí napríklad Traktor DJ, ku ktorému už potrebujete určitý tréning, aby ste v ňom dokázali rozumne remixovať hudbu.

Video návod pro začátečníky: 


V AppStore nájdete ale aj mnoho jednoduchších aplikácií, v ktorých je možné vyprodukovať zaujímavé tóny. Patrí medzi ne napríklad aplikácia Musyx, ktorá je zadarmo, hudbu doslova "kreslíte" na displej pomocou rôznych geometrických tvarov, ktorých vzájomnou interakciou produkujete tóny.

Video: 

V iPadu možno skladať hudbu "tradične" pomocou klasického vpisovania nôt do notovej osnovy. Poslúži k tomu napríklad aplikácia NotateMe, vaše ručne písané noty sa ihneď prevádzajú do "tlačenej" podoby a vaše zápisy sú tak veľmi presné a pripravené na zdieľanie s priateľmi, výsledok si predtým navyše môžete nechať prehrať priamo v aplikácii. K používaniu aplikácie sa odporúča využiť stylus.

Video: 


 

Nastavte časovač na vypnutie prehrávača

Radi si pustíte na svojom iPhone alebo iPade pred spaním film, či príjemnú hudbu? Ak sa vám stáva, že v priebehu niekoľkých minút zaspíte a ďalšie hodiny hrá zariadenie zbytočne, iOS má pre vás riešenie.

nastavenie časovača 

V aplikácii Hodiny si totiž na karte Časovač môžete nastaviť odpočívanie po ktorom skončení sa vypne prehrávač multimediálneho obsahu - teda hudby alebo videa. Funkcia funguje aj na video v prehliadači a všade tam, kde sa spustí natívny prehrávač z iOS.

 

Rýchle zmotanie a rozmotanie slúchadiel

Na záver obrázkový postup, ako si šikovne zmotať slúchadlá a následne ich jedným ťahom rozmotať. Nepotrebuje ďalší komentár.

zmotanie a rozmotanie iPhone sluchadiel

Pridajte komentár

Kategórie blogu

Posledné komentáre

bol pridaný do zoznamu vašich želaní.

Späť do obchodu Moje priania