Otestovali sme odolný obal Griffin Survivor All Terrain

Otestovali sme odolný obal Griffin Survivor All Terrain

Jedným z najobľúbenejších produktov v našom e-shope je ochranný obal pre iPhone, ktorý z vášho "šperku" urobí nezdolného pomocníka do náročných podmienok. Nebudete tak musieť premýšľať nad tým, či zháňať na výlet do prírody alebo do náročnej práce rezervný mobil. Obal Griffin Survivor pridá iPhonu poslednú vlastnosť, ktorá mu chýba - maximálnu odolnosť.

Článok je doplnený o video, na ktorom tovar vybalíme z krabice a prvý krát vyskúšame na iPhone. V texte nájdete naše ďalšie postrehy zistené počas používania.

 

Čo hovorí o produkte výrobca?

Obal spĺňa náročné kritériá amerického vojenského štandardu MIL-STD-810G, podľa ktorého je výrobok dôkladne testovaný v najrôznejších simuláciách aj reálnej prevádzke. Štyri hlavné piliere odolnosti tvoria:

  • Ochrana v búrkach a víchriciach
  • Ochrana telefónu pred nárazmi
  • Ochrana proti piesku a prachu
  • Ochrana proti vibráciám
Inými slovami, váš iPhone bude chránení aj proti vode (je vodeodolný, nie vodotesný pri ponorení pod hladinu), neuškodí mu piesočná búrka či veľmi prašné prostredie na stavbe a podobne. Nerozbije sa vám pri páde z 2 metrov na tvrdý povrch a prežije aj vo vrecku s kľúčmi alebo v priehradke idúceho auta spoločne s ďalšími ostrými predmetmi, ktoré by prístroj bežne zničili.


Vybaľujeme obal: Prvé dojmy z používania

Obal je zabalený v jednoduchej plastovej krabičke, z ktorej ho ľahko vybalíte, ale tiež ho do nej môžete kedykoľvek vrátiť na uskladnenie. Krabičku nie je pri rozbaľovaní nutné násilím deformovať či ničiť, čo nebýva u všetkých obalov samozrejmosťou.

krabicka all terrain

Ako prvé vás po vybalení zrejme napadne, že obal nepôsobí dojmom nezničiteľného ochranca vášho prístroja. Je veľmi ľahký a najmä predný kryt displeja pôsobí až krehko. Je to však dané tým, že sú použité mäkké a ľahké materiály (takmer výhradne plast a silikón), ktoré paradoxne zaistia telefónu dostatočnú odolnosť a pritom sa z neho nestane ťažkopádna tehla, ktorú nebudete chcieť používať.

Že konštrukcia chatrná nie je, zistíte vzápätí pri prvom nasadení krytu na mobil. Telefón sa usadí do zadnej časti obalu ako do kolísky a následne sa zacvakne predný kryt displeja. To vyžaduje určitú silu, aby časti dokonale tesnili v prašnom a vlhkom prostredí a predišlo sa riziku rozpadnutia obalu pri páde.

detaily obalu 

Pri prvom pokuse o ovládanie telefónu nemáte pocit, že ste kúpili zle. Telefón je samozrejme väčší, priberie asi o jeden centimeter, na druhú stranu sa mnohým môže držať paradoxne pohodlnejšie, najmä pri ovládaní jednou rukou - rozhodne vám totiž z dlane nevykĺzne.

 

Dlhodobé používanie

Veľkou výhodou obalu Griffin Survivor All Terrain je, že vás žiadnym spôsobom neobmedzuje v používaní telefónu čo sa týka jeho funkcií. Dostupné sú všetky možnosti vrátane čítačky odtlačkov prstov i nového 3D Touch na modeloch iPhone 6s a 6s Plus, a to bez najmenšieho obmedzenia.

Mierne je samozrejme znížený komfort používania portov telefónu, všetky sú skryté pod krytkou. Najmä prístup k tlačidlu slúžiacemu pre prepnutie na tichý režim by mohol byť riešený lepšie. Rovnako tak pri používaní niektorého z konektorov (nabíjanie prístroja, zapojenie slúchadiel) vás pripraví o odolnosť proti vode a prachu minimálne v danej časti telefónu.

otvaranie portov

Plastová krytka displeja má za následok jeho horšiu čitateľnosť na priamom svetle, najmä vo vonkajších podmienkach, ako sme sa pokúsili načrtnúť na fotografiách. Plast skrátka viac odráža svetlo, v miestnosti a v tieni je však čitateľnosť porovnateľná s telefónom bez krytu.

čitateľnosť displeja

Samotné používanie je však úplne bez problémov. Obal je v rámci možností kompaktný a telefón drží, ako už bolo spomenuté, v ruke lepšie ako bez neho. Pri telefonovaní nemáte problém počuť druhú stranu a ani volajúci na druhej strane nespozná, že máte telefón zasadený v odolnom obale.

Cez obal môžete dokonca aj fotiť. Fotky však nebudú v 100% kvalite, majú jemne "vyblednuté" farby. Farby sú svetlejšie kvôli plastovej krytke fotoaparátu, ktorá na druhú stranu zaistí spomínanú ochranu proti vode a prachu, bez toho aby ste o možnosť fotiť prišli. Skvelé je, že je zachovaná aj funkcia svietidla. Ako vidíte na porovnaní nižšie, rozdiel je zjavný skôr na väčších plochách jednotnej farby (obloha), bežný používateľ farebný posun prakticky nespozná a jedená sa skôr o pozitívne prekvapenie.

porovnanie fotiek s obalom a bez obalu

 

krytka fotoaparátu

Poslednou vychytávkou hodnú zmienky je klipsňa, ktorá umožňuje zavesenie prístroja na opasok. Tá opäť pôsobí veľmi pevne, ponúka možnosť otočenia o 180° (telefón teda môže byť "stojato" či v oboch smeroch "naležato"). Len to chce trochu cviku pre rýchle nasadenie a odstránenie klipsne. Ak budete potrebovať obal očistiť, je možné oddeliť časť obalu z tvrdého plastu od silikónovej a umyť všetky záhyby, obal tak ponúka aj pomerne jednoduchú možnosť údržby.

rozlozeny obal

 

Zhrnutie, klady a zápory

Griffin Survivor All Terrain je jedným z najlepších odolných obalov s akým sme sa pre iPhone stretli. Aj to je dôvodom, prečo je súčasťou ponuky nášho e-shopu. Obal poskytuje najlepší pomer cena/výkon a môžete ho u nás kúpiť len za 38,90€ pre 4,7 "iPhone, resp. 43,90€ pre iPhone 6 Plus a 6s Plus.

S obalom Griffin All Terrain získate dostatočnú ochranu telefónu proti ničeniu v náročných podmienkach, bez toho aby ste prišli o funkcie alebo bol do nepoužiteľnej miery znížený komfort používania telefónu. Práve fakt, že získate vysokú pridanú hodnotu na špecifický účel za rozumnú cenu, robí z tohto obalu jedného z najlepších predstaviteľov svojej kategórie.


(+) Kompletná 360° ochrana telefónu proti pádom, špine a vode
(+) Priaznivá cena
(+) Nulové obmedzenie funkcií telefónu vrátane Touch ID a 3D Touch
(+) Jednoduchá údržba
(-) Horšia čitateľnosť displeja na svetle
(-) Prístup k prepínaču tichého režimu

2016-03-08 Testy a recenzie 0

Pridajte komentár

Kategórie blogu

Posledné komentáre

bol pridaný do zoznamu vašich želaní.

Späť do obchodu Moje priania