Rýchle tipy a triky pre iPhone, diel 3.

Rýchle tipy a triky pre iPhone, diel 3.

Mobilný operačný systém Applu získava každý rok desiatky nových funkcií. Dávno preč sú časy, kedy sa konkurencia mohla Applu posmievať za to, že jeho telefón nevie základné veci ako poslať MMS. Dnes naopak ani dlhoroční používatelia sami často nevedia, aké funkcie sa v ich zariadení skrývajú. Prinášame preto 5 tipov na funkcie, ktoré veľa ľudí nepoužíva, pretože o nich nevie.

Nastavte časovač na vypnutie prehrávača

Radi si pustíte na svojom iPhone alebo iPade pred spaním film, či príjemnú hudbu? Ak sa vám stáva, že v priebehu niekoľkých minút zaspíte a ďalšie hodiny hrá zariadenie zbytočne, iOS má pre vás riešenie.

nastavenie časovača 

V aplikácii Hodiny si totiž na karte Časovač môžete nastaviť odpočívanie po ktorom skončení sa vypne prehrávač multimediálneho obsahu - teda hudby alebo videa. Funkcia funguje aj na video v prehliadači a všade tam, kde sa spustí natívny prehrávač z iOS.

 

Upravte si grafické rozhranie

Zle vidíte na blízko, nemôžete sa trafiť prstami na ovládacie prvky, prídu vám animácie v iOS zbytočné? So všetkým si môžete pohrať v nastavení telefónu (Nastavenia - Všeobecné - Prístupnosť) - obmedziť priehľadnosť, ztučnit a zväčši písmo, zvýrazniť farby a naopak znížiť ostrosť bielej, nastaviť pozadie pod niektoré tlačidlá a ďalšie.

Apple skrátka vyšiel v ústrety všetkým, ktorí po zmene dizajnu v iOS 7 kritizovali Apple za to, že grafické prostredie nie je prehľadné a je až príliš "jednoliate". Sami si tak môžete do istej miery upraviť vzhľad podľa svojich predstáv.

upravenie grafickeho rozhrania

 

Ďalšou možnosťou, ktorá sa nachádza v inej časti nastavení (Displej a jas - Zobrazovanie), je veľkosť všetkých prvkov na displeji. Tú ponúka najnovšie modely 6 a 6s (plus). V predvolenom nastavení telefón využíva väčšie uhlopriečky k tomu, aby zobrazil viac obsahu (viac ikon v menu, viac riadkov kontaktov, viac textu a pod.). Môžete jeho správanie upraviť tak, aby zobrazoval rovnaké množstvo obsahu ako na štvorpalcové displeji, avšak aby všetky prvky boli väčšie.

 

Vyhľadávajte kľúčové slovo na stránke v Safari

Chýba vám v prehliadači Safari vyhľadávanie kľúčového slova na stránke? Je iba skryté tak, že na neho málokto narazí. Jednoducho na stránke napíšte slovo do adresného riadku, v ponuke úplne dole máte možnosť vyhľadania tohto slova priamo na stránke.

vyhladavanie safari

 

Vypnite automatické ostrenie a nastavenie expozície

Funkcia užitočná pri natáčaní videí, kedy nechcete, aby vám zrazu počas natáčania začal telefón preostrovať, alebo meniť nastavenia expozície. Jednoducho pred začiatkom natáčania (či fotenia) podržte prst niekoľko sekúnd na obrazovke a telefón vám dá najavo, že funkcia automatického ostrenia je vypnutá.

ostrenie

 

Blokujte rušivý obsah v Safari

Novinkou v iOS 9, o ktorej sme nepísali v predchádzajúcom článku, je možnosť inštalácie vybraných doplnkov do Safari. Konkrétne sa jedná o softvér blokujúci obsah. Jeho typickým zástupcom je Adblock, ktorý je pre iOS zadarmo.

 

blokovanie reklam

 

Na stiahnutie je už aj niekoľko platených programov, ktoré umožňujú napríklad blokovanie tlačidiel sociálnych sietí a ďalší obsah.

Pridajte komentár

Kategórie blogu

Posledné komentáre

bol pridaný do zoznamu vašich želaní.

Späť do obchodu Moje priania